Tom Cruise “vdes”

Posted on Dhjetor 5, 2011

0


ktori i famshëm hollivudian, Tom Cruise, do ta luajë rolin kryesorë në adaptimin e ‘bestsellerit’ të suksesshëm japonez, “All You Need Is Kill”.
Regjinë e filmit që bazohet në librin e  Hiroshi Sakurazaka do ta bëjë Doug Liman, ndërsa të drejtat për ekranizimin i ka blerë Warner Bros.
Në libër flitet për një ushtar, i cili humb jetën në luftë me jashtëtokësorët, por më vonë është ringjallur sërish dhe ka fituar në betejat e reja.
Xhirimet e filmit pritet të fillojnë në vitin 2013.

Advertisements
Posted in: Bota e Yjeve