Nga pornostar në deputete, 60 vitet e Ilona Staller

Posted on Nëntor 28, 2011

0


Është një ish-deputete, një ish-grua, një ish-pornostar dhe ajo ka ditëlindjen e saj të 60-të. Ilona Staller, emri i saj i artit Cicciolina, është një personazh i pazakontë që ka ditur të hyjë në skenat e spektaklit dhe të politikës italiane me një mjeshtëri për tu admiruar. Në 1987 ajo zgjidhet deputete nga Partia Radikale, pas një fushate elektorale të ndihmuar shumë nga kolegia e saj, Moana Pozzi. Si parlamentare, ajo ka mbrojtur tema shumë të dashura për të siç është ajo e kafshëve.

Advertisements
Posted in: Bota e Yjeve